Enfeksiyon Hastalıkları  - Medar Hastaneleri

Medar Sakarya | Randevu Sistemi

Bölüm Seçiniz

  Doktor Seçiniz

   Tarih & Saat Seçiniz

    Kişisel Bilgilerinizi Giriniz

    Lütfen İlgili Alanları Doldurunuz

    Lütfen İlgili Alanları Doldurunuz

    Tarih & Saat Seçiniz

     Kişisel Bilgilerinizi Giriniz

     Enfeksiyon Hastalıkları

     Enfeksiyon Hastalıkları

     Hastalıkların çoğunu mikroorganizmalar oluşturmaktadır. İnsanoğlu geçmişte kırımlara yol açan bir çok enfeksiyonun üstesinden gelebilmekle beraber bulaşıcı hastalıklar halen ciddi bir toplum sağlığı problemi oluşturmaya devam etmektedir.

     "Domuz gribi", "Kuş gribi" ve "Kırım Kongo Kanamalı Ateşi" gibi. Soğuk algınlığı, grip, barsak iltihabı, besin zehirlenmesi, yüksek ateşle seyreden bulaşıcı hastalık geçirmeyen yok gibi. Hepatit, tüberküloz gibi sinsi ve tehlikeli hastalıkların yakın çevremizde varlığı, AIDS'in her geçen gün artış göstermesi tedirgin etmektedir.

     Medar Hastanesi enfeksiyon Hastalıkları Kliniği(eski adıyla İntaniye)mikropların neden olduğu hastalıkların tanı ve tedavisi ile uğraşan uzmanlık alanıdır. Enfeksiyon hastalıkları uzmanı mikroorganizmaların sebep olduğu bulaşıcı hastalıklar konusunda danışman olarak halk sağlığı görevi de yürütür. Cinsel yolla bulaşan hastalık veya şüphesi olan durumlarda, çevrede hepitat vakaların olması gibi durumlarda Medar Hastanesi enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışabilirsiniz.

     Hastanemizde bulaşıcı hastalık ile ilgili muayene ve tetkiklerinizde kimliğinizi açıklamak zorunda değilsiniz. Ayrıca mikrobiyoloji laboratuvarında enfeksiyon hastalıkları uzmanı yönetiminde mikroorganizmaların tespitine yönelik kültür, antibiyogram, antijen, parazit aranması ve sperm inceleme tetkikleri yapılmaktadır.

     Verilen Hizmetler;

     • Soğuk algınlığı
     • Bulaşıcı sarılık(hepatit)
     • Grip, kuş gribi, domuz gribi
     • AIDS ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar
     • Yüksek ateşle seyreden hastalıklar
     • Döküntülü bulaşıcı hastalıklar
     • Kene ile bulaşan hastalıklar ve Kırım Kongo Kanamalı Ateş hastalığı

     Bu Bölüme Ait Doktorlarımız